ACİL SERVİSİMİZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ

CUMARTESİ GÜNLERİ DE HİZMET VERMEKTEYİZ.
09.00 - 12.30

TENİSÇİ DİRSEĞİ VE
TOPUK DİKENİ TEDAVİSİ

arrow
arrow

Hasta Hakları ve Sorumlulukları

Doktorunuza
Danışın

Nöbetçi
Eczaneler

İstek ve
Önerileriniz

Tanı
Araçları

Tıbbi
Birimler

ÖZEL ZÜBEYDE HANIM TIP MERKEZİ

1989 yılından itibaren Karşıyaka'da faaliyet gösteren Özel Zübeyde Hanım Tıp Merkezi, ilk kurulduğu yıllarda poliklinik olarak hizmet vermiş, artan ihtiyaç doğrultusuna genişletilerek tıp merkezine dönüştürülmüştür. Merkezimiz 3 kat ve yaklaşık 1000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Yenilenen alt yapısı ve uygulamalarıyla, hasta memnuniyetini artırmadaki kararlılığı ile 25 yıldır bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hastalarımızın ihtiyaçlarına yönelik en iyi kalitede hizmet vermek önceliğimiz, verdiğimiz hizmete sahip çıkmak ve sonrasındada hastalarımızın yanında olmak görevimizdir.

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) daha çok tıpta kullanılan canlıların iç yapısını görüntüleme yöntemidir. Yüksek manyetizma ile canlı dokusunu refleksiyon yöntemi ile görüntü oluşturur. Ayrıca bu görüntüleme yapılırken bilgisayarlı tomografi de kullanılıp görüntü sağlanır.
Genel anlamda MR diye bilinen şey manyetik rezonans görüntülemedir. Bir başka deyişle nükleer manyetik rezonans görüntüleme. Dokudaki hidrojen atomlarının yoğunluklarına ve hareketlerine göre görüntü oluşturan karmaşık bir sistemdir. MR’da Radyasyon yoktur, manyetik alan ile vücuttaki proton atomları, hidrojen çekirdekleri uyarılır. Bir dizi karmaşık işlemden sonra alıcılara gelen sinyaller, bilgisayar analizleriyle siyah beyazdan oluşan görüntüler (Perfüzyon görüntülemelerde sonuçlar renklendirilebilir) oluşturulur. Bunun için büyük bir manyetik alan kullanılır.